Doi tineri au fost reţinuţi de poliţişti în urma unui conflict spontan. Ei sunt cercetaţi sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovirea sau alte violențe, tulburarea ordinii și liniștii publice și amenințare.
La sfârşitul săptămânii trecute, polițiștii au fost sesizați de un tânăr, de 29 de ani, din comuna Leu, cu privire la faptul că ar fi fost agresat fizic de două persoane. Din cercetări, oamenii legii au stabilit că în incinta unui bar din localitate, între persoana vătămată și un tânăr de 34 de ani a avut loc un conflict spontan. Ulterior, cei doi au părăsit incinta barului, iar tânărul de 34 de ani ar fi lovit-o pe persoana vătămată de mai multe ori cu pumnii în zona feței.
În conflict ar fi intervenit un tânăr de 31 de ani, care i-ar fi adresat amenințări cu acte de violență persoanei vătămate și ar fi lovit-o cu pumnii.
În urma cercetărilor efectuate și a probatoriului administrat, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova, polițiștii i-au reținut pe cei doi tineri, pentru 24 de ore, aceștia fiind introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dolj. Cei reținuți vor fi prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova în vederea luării unei măsuri preventive.
















