În Craiova și în județul Dolj, primul tur al alegerilor prezidențiale s-a desfășurat fără incidente majore şi în ceea ce priveşte predarea sacilor cu buletinele de vot.
Sacii cu voturi din Craiova și din județ au început să ajungă la sediul Biroului Electoral Județean de la Liceul Energetic la puțin timp de la închiderea urnelor de vot.
Și în Mehedinți centralizarea a fost finalizată încă de noaptea trecută, când a avut loc și predarea sacilor cu voturi la Biroul Electoral Județean, predare care s-a făcut până târziu în noapte.
În Mehedinți, scrutinul s-a desfășurat fără probleme care să perturbe procesul electoral, cele 12 sesizări venite pe adresa poliției nefiind de natură să influențeze votul.














