Incident pe autostrada A 1. Mai multe capre, scăpate de pe o proprietate învecinată autostrăzii, au intrat pe drum și au perturbat circulația. Polițiștii au fost nevoiți să oprească traficul ca să prindă, alături de mai mulți șoferi, caprele nărăvașe.
Mai mulți șoferi au sunat la 112 și au anunțat că traficul este perturbat la kilometru 116 al autostrăzii București Pitești de mai multe capre care se află pe stradă. Imediat polițiștii de la autostrăzi au ajuns acolo și au fost nevoiți să întrerupă circulația pentru a îndepărta animalele scăpate de pe o pășune învecinată autostrăzii.
Cu spirit civic, mai mulți șoferi care oricum opriseră, au alergat caprele alături de polițiști până le-au trecut dincolo de gardul pe unde intraseră.
Nu se știe deocamdată de pe care teren au scăpat caprele, așa că polițiștii îl caută acum pe proprietar care este pasibil să se aleagă cu o amendă. În același context, a fost notificat proprietarul drumului, Compania de autostrăzi, pentru a remedia gardul rupt de capre la kilometrul 116 al autostrăzii.
















