Emoțiile unui examen pot fi copleșitoare pentru adolescenți, iar posibilitatea unui eșec îi poate împinge la gesturi necugetate. Sprijinul familiei este esențial în aceste momente. Tocmai de aceea, astăzi Ministerul Afacerilor Interne a demarat campania: „ Niciun examen nu merită un copil pierdut. Cea mai mare notă este să știe că ești alături de el!”. Este un apel un apel adresat părinților, profesorilor și comunității în perioada Evaluării Naționale și a Bacalaureatului.
Emoțiile primului examen au fost mari pentru absolvenții clasei a opta, dar și pentru famiile acestora. Părinții care au preferat să aștepte în fața centrelor de evaluare au primit sprijin din partea reprezentanțiilor structurilor Ministerului Afacerilor Interne, care astăzi au demarat campania „Cea mai mare notă este să știe că ești alături de el!”.
Campania, în care sunt implicați polițiști, pompieri și jandarmi de la cele două instituții din județ, se va desfășura și în perioada următoare, pe toată durata examenelor de evaluare națională și bacalaureat.



















